Logowanie | Rejestracja | Logowanie przez FacebookaWywiad z Christine, czyli GazolineMotorsport

Jest Włoszką, obecnie mieszka na Wyspach Kanaryjskich, urodziła się w Indiach i... aktualnie studiuje Inżynierię Motorsportu w Anglii. Poza tym jest pełną wdzięku młodą fanką i zawodniczką stawiającą pierwsze kroki w rajdach samochodowych. Ma 20 lat, kocha markę Subaru i jak sama określa, jest bardzo uparta. O kim mowa? Przedstawiam Wam Christine Giampaoli Zonca, o której, mam nadzieję, będzie już niedługo głośno.

Skąd zainteresowanie tym sportem?
- Tak naprawdę to nikt w mojej rodzinie nie interesuje się motorsportem, prócz... mojej babci! Kiedyś też interesowała się tym sportem. W tej sytuacji ciężko mocno zaangażować się w tę pasję, ale koniec końców - wiesz, to już część mnie - moja mama również musiała to zaakceptować (czasami nawet weźmie mojego golfa na myjnię!).

Mój pierwszy rajd jako kibic był dosłownie najlepszym doświadczeniem w życiu. La Palma (wyspa w pobliżu miejsca mojego zamieszkania), błoto, deszcz, wiatr, brak przyczepności dosłownie wszędzie. Żadna z przednionapędówek nie mogła pokonać tych wzgórz, to było niesamowite. Pamiętam jak próbowaliśmy im pomóc, wypychaliśmy rajdówki - ten zapach i ta atmosfera jest po prostu nie do opisania.

No i sama zaczęłaś jeździć...
- Dokładnie, jestem kierowcą. To jest wszystko co robię i chcę robić. Ciężko pracuję, każdy wolny weekend od uniwersytetu staram się wracać do domu by trenować i pracować w garażu. To trudne wiązać studia i marzenia, musisz być bardzo wytrzymały aby trwać w tym, gdy inni próbują ci przeszkodzić. Musisz mieć także siłę woli no i niestety pieniądze. Haha, nie powinnam tego mówić, ale w dniu kiedy zrozumiałam, że chcę zostać kierowcą przez przypadek wylądowałam na nielegalnym wyścigu ulicznym. Potem już wszystko zaczęło kręcić się wokół jazdy. Wydachowałam moją niesamowitą Rav4 (zdjęcie), haha, wróciłam do Włoch aby zrobić licencję rajdową (mówiąc, że jadę odwiedzić dziadków...) i przybyłam do Angli na studia... Ekhem, "ekonomiczne"! Haha :-)

Pierwszy samochód do rajdów?
- Latem ubiegłego roku kupiłam budę Corolli AE92 i zadecydowałam o utworzeniu takiego projektu. W międzyczasie trochę rzeczy się pozmieniało, ale ciągle nad tym pracuję. Aktualnie mam dwa VW Golfy GTI MK2 (1.8 8V), oba są na sprzedaż, bo jak wspominałam, pracuję nad kolejnym projektem. Trenuję jeszcze czarnym golfem jednak gdy tylko uda mi się je sprzedać liczę na starty w Corolli.

- Moją pierwszą imprezą był swego rodzaju memoriał upamiętniający jednego kierowcę na mojej wyspie. To było rok temu. Byłam bardzo poddenerwowana, że raz zapomniałam opuścić hamulec ręczny :-) Tak czy siak był to wspaniały dzień, było wiele osób i wszystko było bardzo ekscytujące.

- Planuję starty w szutrowych mistrzostwach Wysp Kanaryjskich tego roku, jeśli nauka na to pozwoli. Nadal nie mam konkretnych dat ale liczę, że wkrótce wszystko się wyjaśni i rozpocznę organizację startów.W Polsce znana jest postać Vittorio Canevy, wielu zawodników korzysta z jego szkoły. Ty też masz z nim do czynienia
- Tak, to niesamowity instruktor i człowiek! Faktycznie w zeszłym tygodniu był u niego polski zespół rajdowy i Vittorio mówił, że to bardzo uprzejmi i mili ludzie. Imponujące! Byłam u niego jakiś czas temu, zaprosił mnie do udziału na początku lutego w 'Rally workshop', który organizował. To wspaniałe doświadczenie, na którym było wiele rajdowych talentów. Robiłam u niego także trzydniowy kurs, tydzień po zdaniu prawa jazdy... To żenujące ale nie poszło tak źle... :-)

Jak wygląda sprawa z opisem i pilotem?
- Cóż, to jeszcze nie do końca ułożona sytuacja, ale moim pilotem na ten rok będzie Daniel Guerra. To trzykrotny mistrz Wysp Kanaryjskich wśród samochodów napędzanych na jedną oś. To niesamowity kierowca, ma także dużo cierpliwości i spokoju - cechy, których mi brakuje (haha!). Jestem gotowa uczyć się i zbierać doświadczenie najlepiej jak to będzie możliwe.

Mam nadzieję, że od przyszłego roku GazolineMotorsport będzie składał się już tylko z kobiecej załogi, a na prawy wsiądzie Claudia. Bardzo staramy się o to, trzymajcie kciuki!

Wymarzona rajdowa liga?
- Oczywiście WRC! I to nie marzenie, to cel. "Niepowodzenie nadchodzi tylko wtedy gdy zapominamy o swoich ideałach, celach i zasadach".

Co wiesz o Polsce, polskich rajdach, zawodnikach?
- Haha, teraz dzięki tobie teraz wiem dużo więcej o waszych rajdach samochodowych. Prócz MSZ Racing, Kubicy i niesamowitym Sołowowie muszę przyznać, że niewiele więcej wiem. Ale już teraz nie mogę się doczekać czerwcowego Rajdu Polski! Zobaczymy czy uda się spotkać, może nauczę się więcej o polskich sportach motorowych.

Jesteś bardzo zakochana w Subaru. Dlaczego akurat ta marka? :-)
- Wiele osób zadaje mi to pytanie. Nie mogę tego ot tak wytłumaczyć, to się po prostu czuje! Za każdym razem kiedy widzę lub słyszę jakieś Subaru na ulicy, coś się włącza. To szalone, ale całkowicie zmienia mój nastrój.

Rozmawiał Gabriel Borowy

Zapraszamy do polubienia konta GazolineMotorsport na Facebooku!

↑ 5


Źródło:
Dodał(a): gabrally
Data: 2014.03.05 19:33, kategoria: Newsy


Random / Losuj
comments powered by Disqus